סקר
ללומדים דף יומי בלילה - איזה דף אתם לומדים?
 

ספרים מומלצים


שיחת חולין

שיחת חולין / הרב אמיתי בן-דוד

ציורים וביאורים על כל מסכת חולין לפי סדר הדף

מסכת זו שהיתה פעם לחם חוקו של כל רב בישראל, עד עתה היתה כסתומה בפני הלומד המצוי בן דורנו. כיון שהיא עוסקת ברובה בכשרות בשר הבהמה החיה והעוף למינהו, נושאים שרחוקים מעיניו וליבו של בן עיר הרגיל לקנות עוף קפוא ומוכן, ומעולם לא ראה שחיטה או פירוק איברים של עוף וכל שכן של בהמה. כמה קשה לו להבין את סוגיות מסכת חולין המדברות על איברי הבהמה והעוף שכמעט ואינם מגיעים לאיטליז הסטרילי שבמרכול, ועל מיני חיות ועופות שוכני יערות ומדבריות שבקושי ראה כמותם אף בזמן שליוה את ילדיו לסיור בגן החיות.

ועתה יש ביד הלומדים כלי שימושי ללימוד מסכת נפלאה זו, ספר שיחת חולין על מסכת חולין, בן למעלה מ-600 עמודים, ובו למעלה מ-1000 ציורים ברורים ומדוייקים של איברי הבהמה והעוף מכיוונים וזוויות שונים, המלווים בכיתובים וחיצים המבארים כל פרט הנלמד בענייני בעלי החיים במסכת. הציורים מלווים את הלומד כמעט על כל דברי הגמרא ופירוש רש"י ותוספות, ובהערות מתבארות גם שיטות הראשונים והאחרונים הנוגעים לגוף הסוגיא. הלומד מקבל מידי פעם גם השוואות למחקרים שבספרות הווטרינרית והמציאות בשטח במשחטות ובבתי המטבחיים.

כמו כן יצא לאור ספר קיצור שיחת חולין, שהוא קיצור מוקטן של הספר הנ"ל, בן כ-250 עמודים, ובו כ-500 ציורים, על הסוגיות העיקריות בגמרא ופירוש רש"י בלבד, ובהשמטת פירושי התוספות וכל ההערות.

מחבר הספר הרב אמתי בן-דוד שליט"א, ראש בית מדרש בכורי יוסף בירושלים להוראת מסכת חולין, מוסמך לשו"ב ובעל נסיון בהוראת נושאי השחיטה הטריפות הניקור וסימני הכשרות של בעלי החיים, אף מגיע אל הלומדים ברחבי הארץ והעולם למסירת הרצאות והדגמות מעשיות בנושאים אלו.

הספר מעוטר בהסכמות ומכתבי ברכה מגדולי תורה ושוחטים מומחים, וזכה בס"ד לצאת לאור בכמה מהדורות, ולשמש ככלי עזר ללומדי הדף היומי בשני המחזורים האחרונים.

לתמונות נבחרות - לחץ כאן.
להגהות והערות על מסכת חולין - לחץ כאן.

הפצת הספר על ידי "היכלי תורה - עוז והדר"
המחירים בחנויות ולבודדים
ספר שיחת חולין, ליחידים: 100 ₪.
ספר קיצור שיחת חולין, ליחידים: 50 ₪.
פרטים והזמנות: בטלפון: 1800-225566   

תכנות: entry
© כל הזכויות שמורות לפורטל הדף היומי | אודות | צור קשר | הוספת תכנים | רשימת תפוצה | הקדשה | תרומות | תנאי שימוש באתר | מפת האתר