סקר
האם אתה לומד דף יומי עם רש"י?


 

פורום פורטל הדף היומי

כלליד תמוז תשע"א11:40כמה כניסות יש לפורטל מקוריאה? (חלק ב) / ‏לינקוש
כהמשך לחלק א כתבה נוספת להלן מאתר YNET:

בעקבות התלמוד: שגריר דרום קוריאה בבני ברק

ידידתו הגדולה של התלמוד, מסתבר, היא דרום קוריאה. לפיכך היה זה רק עניין של זמן עד שהשגריר יוזמן כשגריר של כבוד לסיור בעיר התלמוד, התורה ותלמוד התורה. בפאנל מיוחד בהשתתפותו, סיפר סאם מה לאברכים מה הוא מוצא בתלמוד

יואב זיתון

לאחר שסיפר ל-ynet כי התלמוד הוא רב-מכר בדרום קוריאה, הוזמן השגריר יאנג סאם מה, לסיור בעיר התלמוד, התורה ותלמוד התורה - בני ברק - כדי להתרשם מקרוב ממרכזיותו של התלמוד בחייהם של תושבי העיר.

אתמול (יום ג') הגיע השגריר הדרום-קוריאני - כאורחו של ראש עיריית בני ברק, הרב יעקב אשר - לישיבת "נתיבות עולם", והשתתף בדיון מיוחד שעסק ביסודות התלמוד ומרכזיותו בחיי העם היהודי. מפגש מעניין נערך בישיבה בין השגריר לתלמיד הישיבה, הרב אריה ויספר, שלחם במלחמת קוריאה, ואף זכה למדליה מטעם ממשלת קוריאה.

"נתיבות עולם" התקיים פאנל נרחב, בו נטלו חלק ראש הישיבה, הרב יוסף ברוק, ראש העיר, השגריר ותלמידים מהישיבה - בהם רופאים ואנשי מדע - שדנו בהנחלת לימוד התורה לציבור החרדי. בין הדוברים היו גם פרופ' דורון אורבך, מנהל מעבדות כימיה באוניברסיטת בר-אילן, ואיש העסקים רמי פלר - שניהם מתלמידי הישיבה.

תלמוד - מתנה ליום ההולדת

במפגש אמר השגריר כי אף שהתלמוד אינו בגדר לימוד חובה בדרום-קוריאה, הרי שהוא נמצא בארון הספרים של חלק גדול מתושבי המדינה, המונה קרוב ל-50 מיליון איש. הוא הוסיף וסיפר שהעם הקוריאני מגלה התעניינות רבה בהיסטוריה של העם היהודי.

"ליהודים יש אחוז גבוה של זוכי פרס נובל בכל התחומים: בספרות, במדעים ובכלכלה", אמר השגריר בראיון שנתן ל-ynet, לפני כשלושה חודשים. "זה הישג מדהים. ניסינו להבין מהו הסוד של העם היהודי? כיצד הם - יותר מעמים אחרים - מצליחים להגיע לכאלה הישגים מרשימים? איך זה שיהודים הם כל כך גאונים? המסקנה שהגענו אליה היא שאחד מהסודות שלכם זה לימוד התלמוד".

למארחיו סיפר סאם מה, כי רעייתו רכשה לו מתנה ליום הולדתו את כל כרכי התלמוד.

 

טוען....

הודעה ראשית   օ הודעה ראשית ללא תוכן   תגובה להודעה   օ תגובה להודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
סימון משתמשים משתמש מחובר   מומחה   מנהל              תקנון הפורום
תכנות: entry
© כל הזכויות שמורות לפורטל הדף היומי | אודות | צור קשר | הוספת תכנים | רשימת תפוצה | הקדשה | תרומות | תנאי שימוש באתר | מפת האתר