סקר
בבא מציעא - הפרק הקשה במסכת: 

אפליקציית אייפון - אודות

פורטל הדף היומי

מספרים, כי בשעה שהגאון רבי מאיר שפירא מלובלין הגה את רעיון "הדף היומי" (שכל היהודים, בכל ארצות פזוריהם, ילמדו אותו דף תלמוד בכל יום) היו רבים ממכריו שפקפקו ביכולת הגשמתו. "האם אתה מעלה בדעתך ש'יקה' מפרנקפורט וחסיד גור מוורשה, יהודי מקזבלנקה והסוחר היהודי מניו יורק ילמדו כולם אותו דף גמרא?" - "אכן כן", השיב ר' מאיר, "צאו וראו את דף הגמרא: התלמוד נכתב בבבל, לצדו נדפס פירושו של רש"י, בן אשכנז-גרמניה, לידו פירושם של בעלי התוספות הצרפתיים, מתחתיו פירושו של רבנו חננאל מצפון- אפריקה, ובשוליים ניתנו הפניות לרמב"ם, בן מצרים, לשולחן ערוך שנתחבר בארץ ישראל והגהות הרמ"א שנכתבו בפולין. אם כל אלה היו מסוגלים - למרות מחלוקות שביניהם - לחבור יחדיו כדי ליצור את היצירה התלמודית המופלאה, גם אנו נוכל לעשות כן".
מתוך: 'דף לתרבות יהודית', גליון 248
 

רקע

אתר האינטרנט פורטל הדף היומי הוקם ב-ג' אלול תשס"ט מתוך מגמה לשמש כבמה מרכזית עבור כל הפרסומים השונים המיועדים ללומדי הדף-היומי. הרקע להקמת האתר היה בעקבות כך שצוות פורטל הדף היומי נחשף בשנים האחרונות, בצד התגברות לימוד הדף היומי, לפרסומים רבים ומגוונים התורמים ומעשירים את לימוד הדף היומי. פרסומים אלו פורסמו באופן מקומי ולכן מרבית ציבור לומדי הדף היומי לא נחשף אליהם. בעקבות כך, צוות פורטל הדף היומי יזם את הקמת האתר מתוך שאיפה שאתר זה יועיל לפרסום מרבי של כל הפרסומים השונים הקיימים. ובכך, כל לומד דף יומי, בכל מקום ובכל זמן, יוכל להיחשף לכל המגוון העצום של הפרסומים השונים.
 

מדיניות

פורטל הדף-היומי פועל בהתנדבות והוא פתוח לכל מאן דבעי. החומרים השונים המפורסמים באתר, מפורסמים בהתנדבות של מחבריהם ועל אחריותם בלבד. צוות פורטל הדף היומי לא מתחייב להיענות לכל בקשת פרסום באתר, מתוך מגמה לפרסם חומרים ראויים ומקצועיים בלבד.
פורטל הדף היומי יהיה בע"ה כל הזמן, בכל מקום לשירותכם. הצוות שלנו יאזין לכל שאלה, טענה, ביקורת, הצעה, רעיון ואף מילה טובה פה ושם.
 

תכנונים לעתיד

בפני צוות פורטל הדף היומי עומדים על הפרק מספר מיזמים גדולים ומשמעותיים מאוד וחדשניים ביותר לטובת לומדי הדף-היומי. אם ברצונך לסייע בהגשמת המיזמים הללו, נשמח שתפנה אלינו.
 

תודות

פורטל הדף היומי מודה מאוד לכל מפרסמי החומרים השונים והרבים שבאתר, וקורא לבעלי פרסומים נוספים לנצל את במת פורטל הדף היומי בכדי לזכות את הרבים ולהפיץ תורה.
Talmud – Bavli – The William Davidson digital edition of the Koren Noé Talmud, with commentary by Rabbi Adin Steinsaltz Even-Israel (CC-BY-NC 4.0)
תודה רבה לבנימין טרכטמן, מפתח האפליקציה.
וכמובן - תודה ענקית לריבונו של עולם, הטוב והמטיב בכל עת ובכל שעה.
 

יצירת קשר

למעוניינים להצטרף ולסייע בהרחבת פורטל הדף היומי, ניתן לפנות אלינו באמצעות טופס צור קשר, או לפנות למנהל פורטל הדף היומי, הראל שפירא, בטלפון 054-4931075 או בדוא"ל [email protected]
לפניות למפתח האפליקציה, בנימין טרכטמן, בטלפון 054-3178318 או בדוא"ל [email protected]
להצטרפות לרשימת התפוצה לחץ כאן.

האפליקציה מוקדשת
לזכותם של התורמים הרבים שסייעו במימון פיתוח האפליקציה
וכן לע"נ ר' יואל ב"ר שלמה דניאל אנסבכר ז"ל, אוהב תורה ומוקיר לומדיה
התרגום לספרדית מוקדש לע"נ אברהם בן רנה אביגדור ז"ל


תכנות: entry
© כל הזכויות שמורות לפורטל הדף היומי | אודות | צור קשר | הוספת תכנים | רשימת תפוצה | הקדשה | תרומות | תנאי שימוש באתר | מפת האתר